Zaplanuj pobyt
Przyjazd 01
paź 2020
Wyjazd 02
paź 2020
Zaplanuj pobyt

Szczegóły atrakcji

Ogrody sensoryczne i Ogrody Baśni i Legend w Muszynie - 11.5 km od hotelu (16 min. autem)

Ogrody sensoryczne (ogrody zmysłów) w Muszynie to jedna z wielu inwestycji współfinansowanych z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Budowa ogrodów to kolejny z wielu kroków mających na celu przyciągnięcie jeszcze większej ilości turystów do naszego miasta.

Ogrody utworzone zostały na łąkach nad Aleją Zdrojową, nad Sanatorium Uzdrowiskowym KORONA. Inwestycja ta poza funkcjami rekreacyjnymi ma pełnić również funkcje terapii i nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

Adres: Park Zdrojowy Zapopradzie, Aleja Zdrojowa, Muszyna

Godziny otwarcia: czynne całą dobę

UDOGODNIENIA: Ogrody zmysłów przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu również rodziny z małymi dziećmi (w wózkach) mogą je zwiedzać.

 

ZWIEDZANIE I WEJŚCIA DO OGRODÓW: Muszyńskie ogrody zmysłów można zwiedzać bezpłatnie a wejście do ogrodów możliwe jest zarówno od strony Sanatorium Korona (wejście przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub mam z małymi dziećmi w wózkach), jak i również od strony Pijalni Antoni (wejście schodami).

 

CIEKAWOSTKI:

– Ogród Zdrowia wyposażony jest w urządzenia do ćwiczeń, a w ogrodzie wzrokowym dodatkową atrakcją jest ponad 11 metrowa wieża widokowa.

– Przed wejściem do każdego z ogrodów umieszczona jest tablica informacyjna (informacje napisane są pismem Brajla oraz w języku polskim, słowackim i angielskim) prezentująca opis ogrodu i roślin które w nim się znajdują.

– Wiosną 2019 roku pod wieżą widokową oddano do użytku Pawilon Muzyczny gdzie odbywają się koncerty, dostępna jest tam również kawiarnia (z kawą, herbatą, ciastami). Również wiosną 2019 roku otwarto Ogród Baśni i Legend w którym dowiemy się nieco więcej o świecie muszyńskich baśni i legend (znajduje się tam m.in. chatka czarownicy, która została stracona w XVIII wieku na muszyńskim rynku).

Więcej informacji: https://www.twojamuszyna.pl/atrakcje/ogrody-sensoryczne-i-ogrody-basni-i-legend-w-muszynie/

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij