Zaplanuj pobyt
Przyjazd 01
paź 2020
Wyjazd 02
paź 2020
Zaplanuj pobyt

Szczegóły atrakcji

Eliaszówka (1023 m) - 46 km od hotelu (54 min. autem)

Eliaszówka (1023 m) – szczyt położony w Beskidzie Sądeckim, w Górach Lubowelskich, na granicy polsko-słowackiej. Jest najwyższym szczytem Gór Lubowelskich.

Znajduje się w grzbiecie łączącym Wielkiego Rogacza (1182 m) przez Gromadzką Przełęcz (938 m) i Okrúhlę (958 m) z Eliaszówką. Eliaszówka jest szczytem zwornikowym – oprócz grzbietu łączącego ją z Wielkim Rogaczem odbiegają od niej jeszcze dwa inne grzbiety. Jeden z nich biegnie w północno-wschodnim kierunku poprzez Świni Groń do Karczmarskiej Góry. Grzbietem tym prowadzi granica polsko-słowacka. Drugi biegnie nadal w południowo-wschodnim kierunku w głąb Słowacji, w Góry Lubowelskie. Stoki północne opadają w stronę doliny potoku Czercz, zachodnie – po stronie słowackiej – do doliny Wielkiego Lipnika, natomiast ze stoku południowo-wschodniego początek bierze również słowacki potok Eliaszówka (Eliášovka).

Wejście na szlak znajduje się nad Bacówką pod Obidzą. Czas przejścia 1.05 h

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij