Zaplanuj pobyt
Przyjazd 28
wrz 2020
Wyjazd 29
wrz 2020
Zaplanuj pobyt

Krynica - najbardziej romantyczne miasto według CNN

Krynica - najbardziej romantyczne miasto według CNN

Amerykańska stacja CNN Travel w rankingu najbardziej romantycznych miast środkowej Europy wyróżniła cztery polskie miejscowości. Oprócz Sopotu, Kazimierza Dolnego i Sandomierza, widnieje tam także małopolska Krynica-Zdrój, która według CNN ma być alternatywą dla przeładowanego turystami Zakopanego.

Redakcja CNN Travel uznała Krynicę-Zdrój za jedno z „najbardziej malowniczych polskich miasteczek”. Polecają ją zwłaszcza miłośnikom górskich wycieczek i traktują jako dobrą alternatywę dla zatłoczonego Zakopanego. Według nich Krynica jest bowiem mniej turystyczna i „mniej tętniąca życiem”.

W krótkiej notce poświęconej małopolskiemu miasteczku czytamy m.in. o leczniczych źródłach, ścieżkach spacerowych w Beskidach, rustykalnych restauracjach i eleganckich kawiarniach. Jako największą atrakcję CNN Travel wymienia Jaworzynę Krynicką – szczyt w Krynicy-Zdroju, najwyższy w Paśmie Jaworzyny (Beskid Sądecki) oraz kolej gondolową, która wjeżdża na szczyt Jaworzyny.

Cały artykuł

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij