Zaplanuj pobyt
Przyjazd 01
paź 2020
Wyjazd 02
paź 2020
Zaplanuj pobyt

Szczegóły atrakcji

Koziarz (943 m) – szczyt w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim - 62 km od hotelu

Znajduje się w zachodnim końcu tego pasma, pomiędzy Jaworzynką (936 m) a Suchym Groniem (855 m). Zachodnie stoki Koziarza opadają do Dunajca. We wschodnim kierunku od Koziarza odchodzi niski grzbiet oddzielający dolinę potoku Kąty od doliny Obidzkiego Potoku. Na grzbiecie tym i w dolinach potoków rozłożone są przysiółki Obidzy.

Szlak turystyczny nie prowadzi przez szczyt Koziarza, który jest zalesiony, lecz trawersuje go po wschodniej stronie drogą wiodącą obrzeżami lasu i pól uprawnych. Dzięki temu ze szlaku rozciąga się szeroka panorama widokowa.

W 2015 r. w ramach szerszego programu budowy wież widokowych i tras turystycznych w rejonie Koziarza wykonano i oznakowano nowe szlaki turystyki rowerowej i narciarskiej, a na Koziarzu wybudowano nową wieżę widokową. Ma ona całkowicie obudowane schody i taras widokowy, dzięki czemu mogą na nią wejść również osoby z lękiem wysokości.

Wystarczy z Brzyny wyjechać pod Okrąglicę do końca asfaltem i tam zostawić samochód. Od tego miejsca to jakieś 45 minut spacerkiem z małym podejściem. Szlak jest dobrze oznaczony a widoki jedne z najpiękniejszych w Beskidzie Sądeckim.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij