Zaplanuj pobyt
Przyjazd 01
paź 2020
Wyjazd 02
paź 2020
Zaplanuj pobyt

Szczegóły atrakcji

Ogrody Biblijne w Muszynie - 9.5 km od hotelu (12 min. autem)

Ogród biblijny w Muszynie – ogród biblijny w Muszynie, w Polsce w którym hoduje się rośliny biblijne. Otwarty został 28 czerwca 2015 r. przy kościele parafialnym w Muszynie.

Pomysłodawcą ogrodu był ks. Paweł Stabach, a projektantem Zofia Włodarczyk, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i autorka książki Rośliny biblijne. Celem ogrodu jest ukazywanie treści biblijnych i roślin biblijnych w plenerze. Budowa powstała dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 w wysokości ponad 2,5 mln zł. Na terenie ogrodu znajduje się źródło wody mineralnej „Maryja”.

Chronologicznie jest to czwarty ogród biblijny w Polsce i dotychczas (2016 r.) największy, mający 1,3 ha powierzchni. Znajduje się przy kościele parafialnym w Muszynie, przy ul. Kościelnej 62. Posiada miniaturowe krajobrazy, ścieżki do zwiedzania, małą architekturę. Podzielony jest na 5 ogrodów tematycznych:

  • Ogród historii zbawienia. Opowiada historię zbawienia od stworzenia świata po wydarzenia opisane w Apokalipsie św. Jana.
  • Ogród krajobrazów biblijnych. Przedstawia geografię Ziemi Świętej, jej charakterystyczne krajobrazy, wybrane sposoby uprawy roli i życia mieszkańców.
  • Winnica Pańska i nauka proroków. Przedstawia główne tematy nauczania proroków. Znajduje się tutaj zbudowana z kamienia wieża strażnicza, tłocznia winogron i oliwek i wybrane fragmenty Pisma Świętego dotyczące proroków: Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela, Daniela, Abdiasza, Amosa, Ozeasza, Micheasza, Sofoniasza, Nahuma, Habakuka, Aggeusza, Zachariasza, Malachiasza, Joela i Jonasza.
  • Dziecięcy ogród biblijny.
  • Ogród dla zakochanych.
Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij